Registripidajate Inforuum
Sisukord Kõik teemad
Testkeskkond on mõeldud nii neile, kes alles kaaluvad .ee registripidajaks hakkamist, et end erinevate liideste ja teenustega kurssi viia, kui akrediteeritud registripidajatele jooksvate arenduste ja katsetuste tegemiseks.

Enne uue registripidaja akrediteerimist tuleb registripidajal testkeskkonnas läbida <EPP test>, veendumaks oma tehniliste süsteemide ja protseduuride nõuetele vastavuses.

Testkeskkonna liideste asukohad:

Testkonto taotlemine

Testkonto saamiseks tuleks EISile edastada sertifikaaditaotlus, IP aadress(id) ja isikukoodi põhise konto andmed. EIS väljastab sertifikaadi EPP ja REPP testliidese kasutamiseks ja loob juurdepääsu Registripidaja portaali testkeskkonda vastavate isikukoodide omanikele.

Eesti ID kaarti mitteomavad isikud saavad veebikeskkonda logida kasutajanime ja PKI sertifikaadiga. Sellisel juhul tasub silmas pidada, et sertifikaaditaotluses CN oleks sama, mis soovitud kasutajanimi.

Testkeskkonda sisestatud andmed

Testkeskkonda sisestab registripidaja või registripidaja kandidaat andmeid omal vastutusel.

NB! Toimingud, mille tagajärjel saadetakse registreerijale sõnumeid, saadavad selle toimivate kontaktandmete korral ka päriselt välja, et ka seda funktsionaalsust oleks võimalik testida. Soovitav on katsetusi sooritada spetsiaalselt selleks loodud kontaktide ja domeenidega või endale kuuluvate andmetega, mitte reaalsete klientide omadega.

Näidisdomeenid registripidaja vahetuse testimiseks

Registripidaja vahetuse testimiseks on tarvis mõnele teisele registripidajale kuuluvat domeeni ja selle autoriseerimiskoodi. Selle tarbeks on süsteemis näidisdomeenid, mida luuakse juurde vastavalt vajadusele. Testima asudes või kui juba edastatud domeenid on ära kasutatud, andke täpsemast vajadusest meile teada.

EPP test

EPP test sisaldab endas näidisülesandeid kõigi registreerimisteenuste ja sagedamini teostatavate toimingute kohta. Näiteks kontakti ja domeeni loomine, infopäring, kontakti andmete uuendamine, domeeni kontaktide ja nimeserverite muutmine, domeeni üleandmine, registripidaja vahetus, dnssec kirjete haldus, domeeni kustutamine ja poll sõnumite lugemine.

Täpsemad ülesanded saadetakse registripidaja kandidaadile, kui ta annab teada oma valmidusest testi sooritamiseks.

  • Kui kaua on testi sooritamiseks aega?
Üldiselt eeldame, et registripidaja on selleks hetkeks juba veendunud oma süsteemi võimekuses meie omaga suhelda ja operatsioonid ise peaksid võtma suhteliselt vähe aega, kindlasti mitte rohkem kui mõni tund.

  • Mis siis, kui registripidaja ei soovigi liidestuda üle EPP?
Sellisel juhul teeb ta testi ainult veebiliidest (Registripidaja portaali) kasutades. Kõiki ettenähtud toiminguid on võimalik sooritada ka ainult veebiliidese vahendusel.