Registripidajate Inforuum
Sisukord Kõik teemad

Millisel juhul ei ole domeeni võimalik pikendada?

Domeeni ei ole võimalik pikendada, kui:

  • domeenil on seda takistav staatus;
  • registripidajal puudub piisav ettemaksujääk;
  • domeen kuulub teisele registripidajale.

Domeen pikendati vähemaks arvuks perioodideks, kui klient seda soovis. Kas on võimalik kohe lisada veel üks periood?

On, tingimusel et perioodide summa ei ületa domeenireeglites lubatud maksimumperioodi pikkust.

Registripidaja infosüsteem näitab, et domeen on pikendatud, aga klient kurdab, et talle saadeti registri poolt aegumisteavitus?

Kõigepealt tuleks kontrollida WHOIS, Registripidaja portaali või EPP liidese vahendusel, kas domeen on tõepoolest edukalt pikendatud. Päringu erinevatel põhjustel ebaõnnestumine võib registripidaja süsteemis mitte kajastunud olla.
Kui domeen on käesolevaks hetkeks pikendatud, aga klient on saanud aegumisteavituse, siis on domeen jõudnud enne pikendamist vahepeal aeguda. Süsteem ei saada aegumisteavitust domeenidele, mis pikendatakse enne aegumist.

Aegunud või peatunud domeeni pikendamine

  • Domeeni on võimalik pikendada ka pärast selle aegumist. Aegunud domeeni pikendamine ei erine tavalise domeeni pikendamisest tehniliselt ega hinna poolest.  
  • - Aegunud domeenil on 'expired' staatus. Pikendamisel eemaldab register selle koheselt.
  • Pärast 15 päeva 'expired' staatuses olnud domeen eemaldatakse tsoonist (peatub). Domeeni ei ole enam .ee tsooni teenindavates nimeserverites, kuid seda on endiselt võimalik pikendada 30 päeva jooksul. Pärast aegunud ja peatunud domeeni pikendamist ilmub domeen tagasi .ee tsooni hiljemalt 10 minuti jooksul.
  • Domeen, mis on olnud pärast aegumist 30 päeva peatatud olekus omandab staatuse 'deletecandidate' ja kustub 24 tunnise perioodi jooksul süsteemi poolt juhuslikult valitud hetkel. 'Deletecandidate' staatuses domeeni ei ole enam võimalik pikendada. Peale domeeni kustumist registrist on see koheselt kõigile registreerimiseks vaba.