Registripidajate Inforuum
Sisukord Kõik teemad
  • Domeeni maksimaalne nimeserverite arv on 11.

  • Domeeni võib registreerida ka ilma sellele nimeservereid määramata. Sel juhul eksisteerib domeen ainult registri andmebaasis, DNS-is seda ei avalikustata ja kasutada seda võimalik ei ole.
  • Aktiivsel (tsoonis oleval) domeenil peab olema vähemalt 2 nimeserverit. Kui neid on vähem, muutub domeen inaktiivseks (võetakse tsoonist välja) kuni nimeserveri(te) lisamiseni.

  • IP lisamine on kohustuslik vaid juhul, kui nimeserveri nimi asub seotud domeeni all (on sama domeeni alamdomeen). Näiteks ns.nimi.ee, kui domeen on nimi.ee

Sellisel juhul lisatakse registrisse salvestatud IP aadress kleepkirjena (glue record)  tsoonifaili .ee juurnimeserveris. Muul juhul ei ole IP aadressi lisamine nimeserverile kohustuslik ega ka mõttekas, sest seda ei kasutata.

  • Ühel nimeserveril võib olla rohkem kui üks IP. IPv4 ja IPv6 on mõlemad lubatud. Kleepkirje korral on vähemalt üks IPv4 aadress kohustuslik.

Mida teha, kui domeeni nimeservereid on vaja muuta?

Nimeserveri nime muudatuse korral tuleb vastav muudatus teostada registripidaja ja domeeni registreerija või teda esindama volitatud isiku koostöös. Kui nimeserveri IP muutub, siis saab seda registris muuta ainult seda domeeni haldav registripidaja, mille all nimeserver paikneb.  Kui nimeserveri IP-d ei ole registrisse kantud, siis ei ole vaja midagi teha.

Kui domeen oli tsoonist väljas (aegumise vm piirangu tõttu), kui kiiresti jõuab see DNS-i tagasi pärast staatuse eemaldamist?

Tsoonifaili uuendused toimuvad iga 10 minuti järel.Muudatuse levimine internetis võib sõltuvalt kohalikku võrku teenindavate lahendavate nimeserverite konfiguratsioonist kauem aega võtta.